top of page

Halep Sabunu

Doğal güzellik uzmanları yıllardır Halep sabununun kalitesini savundu,  Sabun sadece sabundur! diyenler için. duyuruyoruz: Geleneksel Halep sabunu doğal olmayan maddeler, kimyasallar veya hayvansal yağlar içermediğinden ve tipik olarak %1-40 arasında defne yağı içerdiğinden Halep sabunu kendi başına ayrı bir sabun sınıfıdır.

 

Dermatolojik olarak test edilmiş, biyolojik olarak parçalanabilen, koruyucu ve sentetik madde içermeyen bu muhteşem defne sabunu, tüm  çeşitleri ile hayatınızdaki yerini alıyor; Bağımlı olmak için bir kez kullanmanız yeterli, kısaca söyleyebilirim, karakteristik zengin toprak kokusu sizi ondan uzaklaşmak zorunda bırakanegzost kokusuyla yaşamak zorunda kaldığımız doğa ile bütünleştirdi.

 

Gelin bu yeşil altın hakkında detaylı bir anlatıma birlikte gidelim 😊

Aleppo soap
Aleppo soap

Halep sabunu nedir?

Zeytinyağı ve defne yağından yapılmış bir katı sabundur.

Halep sabununun faydaları, onu ekstra özel içeriklerinden kaynaklanan faydalardan dolayı başka bir boyuta taşır ;

Cildin ve saçın en iyi dostu olan E vitamini zengini zeytinyağı ve ikinci ana bileşen olan defne yağı; Nazik bir temizleyici görevi gören ve en hassas cilt tipleri tarafından bile iyi tolere edilen defne ağaçlarından elde edilen bu değerli yağ.

Neden Baharhan ...

Geleneksel
Halep Sabunu

Kokulu
Halep sabunu

Sıvı
Halep Sabunu

Fas Sabunu

Yüksek kaliteli zeytinyağı içerir. Zeytinyağı, yüksek miktarda E vitamini içerir.

Cildi pürüzsüzleştirir ve canlandırır.

Egzama , akne ve siyah lekelerin oluşumunu önler, saç dökülmesini önler. Saç köklerini güçlendirir. Ölü cilt hücrelerinin giderilmesine yardımcı olur.

Defne yağı sayesinde kuru ciltlerde sık görülen cilt çatlakları önlenir. Mevcut kırışıklıkların giderilmesine yardımcı olur ve yenilerinin oluşumunu önler. Defne yağı doğal dezenfektan olup, ayrıca ölü cilt hücrelerinin atılmasına katkı sağlar.

İçerdiği parfüm sayesinde rahatlık hissi verir.

Hayvansal madde içermez

ÜRÜNLERİMİZ

Halep sabunu

Halep Sabunu

Yalnızca zeytinyağı ve defne yağı içerir.

Sabunlaşmayı sağlayıcı madde 0.2% olduğundan hassas ciltlerde rahatlıKla kullanılabilir.

İçerdiği zeytinyağı cildi besler ve gençleştirir. İçerdiği defne yağı ise doğal dezenfektan olup, aynı zamanda saç köklerini besler ve saç dökülmelerine karşı etkilidir.

Sıvı Halep sabunu

Sıvı Halep Sabunu

Baharhan sıvı sabun, yalnızca defne yağı ve zeytinyağı içerir. İlk kullanımda farkı hisettirir. Ek olarak köpürmeyi sağlayıcı madde içermediğinden, oluşan köpük sınırlı ve doğaldır. El, yüz vücut ve saç kullanımına uygundur.

Fas sabunu

Fas Sabunu

Doğal ve gelenkesel hamam keyfini evinize getirdik.

Defne yağı ve zeytinyağı dışında başkaca bir yağ çeşiti içermez.

Sert  ve sık örgülü bir lif üzerine sürüp köpürtün, köpüklü lif ile ıslak vücudunuzu ovalayın.

İçerdiği defne yağı, cilt gözeneklerini açar, ölü cilt hücrelerinin atılmasında etkilidir.

İçerdiği zeytinyağı ise cildi nemlendirir ve besler.

El, yüz ve vücut kullanımı içindir.

Doğal Şampuan

Şampuan

(Zeytinyağı, Defne Yağı, Çörekotu Yağı, Hindistan Cevizi Yağı, Argan Yağı, Tatlı Badem Yağı, Hint Yağı)

 

İçerdiği yağlar, saç köklerini besler, saç kırıklarını onarıcı ve saç dökülmelerine etki eden yağlardır.

Unutmayalım ki boyalı saçlar da doğal ürün kullanımı sonrası saç kremi kullanmak, saçtaki sertlik hissini azaltacaktır.

Baharhan şampuan ek bir kimyasal içermediğinden, boyalı saçlarda kullanım sonrası sertlik hissi uyandırır fakat, içerdiği yağlar yine de saçları besler ve saç dökülmesini durdurur (Kalıtımsal saç dökülmeleri hariç).

Halep sabunu hediye paketi

Hediye kutusu

Sevdikleriniz ve sizin için önemli olanlara  sunulmak üzere hazırlanmış, doğal ürünlerimizi içeren, ahşap hediye kutuları.

İstenilir ise kutu üzerine kişiye özel yazı seçeneği ile !

Geleneksel Halep sabunu

Geleneksel Halep sabunu

Halep Sabunu aslında Halep bölgesindeki ailelerin geleneksel sırrıdır. Bundan kısa bir zaman öncesine kadar bile bir ticaret nesnesi olmamıştır. Her ailenin ham maddesini kendi elleriyle topladığı hatta ekmeği banıp yediği zeytin yağından yapılıyor olması onu paha biçilmez kılmaktadır. Tabi günümüzde yerel kültür ürünlerinin ulusal pazarda doğal etiketi altında Pazarlanmaya başlanması, Halep sabununun saflığına leke düşürmüştür. Bazı tüccarlar daha çok kar uğruna daha az miktarda yağ kullanmakta veya doğal olmayan yağlar katarak maliyetini azaltmaya, pahalı olan defne yağı yerine; başka yağlar ekleyerek üretmeye çalışmaktadırlar. Tabi, defnenin kokusunu bilmeyenler bu yapay sabunlara aldanabilirler.

Baharhan ürünleri yalnızca defne yağı ve zeytinyağı içermekte olup, sabunlaşmayı sağlayıcı madde talnzca binde iki dir.

Halep sabununun faydaları nelerdir?

Halep sabunu, doğal besleyici özellikleri nedeniyle favoridir ve dünya çapında hassas ciltler için en iyi sabun olarak bilinir.

 

Otantik olarak bu el yapımı sabun, adını Kuzeybatı Suriye'de bulunan Halep şehrinden alıyor; tarih MS sekizinci yüzyıla kadar uzanıyor

 

Halep sabunu geleneksel olarak zeytinyağı, defne yağı ve sodalı sudan yapılan katı kalıplar halinde üretilir.

Ayrıca Halep sabunu bugün dünyada bulunan en doğal ürünlerden biridir; çok yönlüdür ve yüz, vücut, saç ve tıraşta kullanılabilir.

 

Doğal içeriği onu tüm aile üyeleri ve tüm cilt tipleri için en uygun sabun yapar.

Aleppo Soap is a traditional and natural product which has more than 1000 years of a history.
Baharhan Aleppo soap

Halep sabununun tarihi:

Bu merakı gidermek için sizlerle birlikte geçmişe gitmek istiyoruz; Bu eşsiz sabun aslen Suriye'nin ana şehri olan eski Halep şehrinden gelmektedir. Tarihsel olarak Halep, en eski ticaret yollarından biri olan İpek Yolu'nun bir tarafındaki konumu sayesinde ana ticaret merkeziydi.

 

Halep'in ilk sabun üreticileri arasında yer aldığı söylendi. Halep sabunları Avrupa'ya ilk kez MS 11. yüzyılda getirildi.

Kleopatra (Mısır kraliçesi) ve Zenobia'nın (Suriye kraliçesi) daha önce Halep sabunu severler olduğuna dair birçok efsane var.

 

Gerçek ne olursa olsun, herkes Halep sabununun yüzyıllardır var olduğunu ve inanılmaz doğal faydaları nedeniyle bugün hala sevildiğini ve arzu edildiğini biliyor. Üretim yöntemini ve orijinal bileşenlerini koruyarak.

 

Burada size tavsiyemiz, her zamanki gibi, üzerinde HALEP SABUNU yazan ürünleri almadan önce, satın aldığınız Halep sabununun ürün içeriklerini kontrol etmeye özen gösterin: Bu dört bileşenden (zeytinyağı, defne yağı, sodyum hidroksit ve su) başka bir şey bulursanız , gerçek ürün olmadığı anlamına gelir.

Halep sabunu yapımı:

Geleneksel Halep sabunu " Sıcak işlem " ile yapılır.;

Halep'in sabununun üretim süreci, Halep'in efsanevi sabun ustalarının bolca sahip olduğu uzman bir işçilik gerektirir.

Başlangıçta zeytinyağı, su ve sodalı suyla birlikte yapılan karışım, büyük bir yer altı kazanına doldurulur ve karışımı üç gün boyunca kaynatmaya başlarlar, bu sırada yağ, sabunlaşma olarak bilinen yoğun bir sıvı sabun haline dönüşmek için sodyum hidroksit ve suyla etkileşime girer. 

 

Sonra Halep sabununun anahtar gücünü (Defne yağı) eklerler; iyice karıştırıldıktan sonra karışım kaptan alınır ve fabrika zeminindeki büyük bir yağlı kağıdın üzerine dökülerek soğumaya bırakılır ve düz bir kütle halinde bir gün sertleşir, bu aşamada canlı zümrüt yeşili bir renk alır.

 

Sabun soğurken işçiler, yüzeyi düzleştirmek ve aynı kalınlıkta yapmak için ayaklarına tahta kalaslar bağlayarak karışımın üzerinde yürürler.

 

Bundan sonra sabun yapımcıları sabunu elle kesmeye başlar; bu sabun küpleri, maksimum hava temasına izin vermek için kademeli silindir veya piramit kule şekillerinde istiflenir; altı aydan bir yıla kadar kuruduktan sonra sabun kullanıma hazır hale gelir.

 

Sabun yaşlandıkça çeşitli kimyasal değişikliklere uğrar. Sabunun serbest alkali içeriği, hava ile yavaş reaksiyona girdiğinde bozulur. Sabundaki nem de azaltılarak sabun daha katı ve uzun ömürlü olur. Sonunda sabunun dışı donuk altın rengine dönerken kalıbın içi yeşil kalır; Halep sabununu ikiye böldüğünüzde bu rengin ne kadar harika göründüğünü keşfedeceksiniz.

 

Hepimizin gördüğü gibi sabun yapım süreci uzun sürüyor ama bittikten sonra ortaya çıkan sonuç çok kalın, uzun ömürlü, tüm bu çabalara değen ve parayla kıyaslanamayacak kadar uzun ömürlü bir doğal sabun kalıbı.

 

Bu sabunlar yıllarca (güneş ve ısıdan uzak kuru bir yerde muhafaza etme koşullarında) saklanabilir. Halep kalıp sabunları genellikle ilerleyen yaşla birlikte daha iyi görünür ve daha zengin bir renge dönüşür; zamanla biraz kururlar ama kullanım için mükemmel kalırlar ve cilt bakım özellikleri azalmaz.

Aleppo soap

Kendini çevrenin korunmasına adamış GREENO KOZMETİK DNZ. VE DIŞ TİC. LTD. ŞTİ. , sizin için sıfır atıklı bir banyo için çok çeşitli çözümler seçti: bugün tamamen çevreye duyarlı bir güzellik rutini benimseyin! Sağlığınız ve gezegenimiz için hayvansal madde içermeyen ve hayvanlar üzerinde test edilmemiş organik doğal ürünleri seçin.

 

Anlayacağınız üzere bu doğal sabunu yaş ve cilt tipi fark etmeksizin herkes kullanabilir. Saç ve gezegen için de uygundur! Öyleyse düşünceleriniz bize bildirin: hiç denediniz mi? Nasıl kullanıyorsun? Ve neden en sevdiğiniz sabun oldu?

ZEYTİNYAĞI VE CİLT BAKIMI

Yüksek oranda E vitamini içeren zeytinyağı, cildi zararlı güneş ışınlarına karşı korur. Aynı zamanada iyi bir nemlendirici olduğu için, ciltte iltihaplanma, gül hastalığı ve akne gibi sorunlara karşı oldukça etkilidir.

Binlerce yıldır insan sağlığı için en faydalı besinlerin başında gelen zeytinyağı, özellikle kuru ciltler için bulunmaz bir hint kumaşıdır.

Cildi besler ve gençleştirir.

Saç diplerinin güçlenmesine ve saç tellerinin sağlıklı uzamasına yardımcı olan zeytinyağı, kepek sorununu mucizevi bir şekilde ortadan kaldırır.

ZEYTİNYAĞI VE CİLT BAKIMI

Doğal bir yağ molekülü olan defne yağı, çok zengin nemlendirici özelliği sayesinde cildi ve saçı nemlendirmekte, doğal nemini korumasında ve cilt yaşlanmasını geciktirmekte çok etkilidir.

Defne yağı aynı zamanda doğal dezenfektan olma özelliği ile, cildinizde derinlemesine temizlik yapar, ölü cilt hücrelerinin atılmasında çok etkilidir.

Defne yağı aynı zamanda antibiyotik özellkleri ile de bilinir. Vücuttaki her türlü biyotik büyümeyi (mikropların, bakterilerin veya mantarların büyümesini) önler ve enfeksiyonlara karşı etkili bir şekilde korur.

Baharhan scented Aleppo soap

Hakkımızda

Hakkımızda ve markamız hakkında daha fazla bilgi edinin

sertifikalar

Doğal zeytinyağı sabununun içeriği ürünlerimizle aynıdır.

Ürünlerimiz SLS, hayvansal ürünler, Paraben içermez.

Sadece Zeytinyağı ve Defne Yağı içerir.

Ürünlerimiz dermotoloji ve mikrobiyoloji test raporlarına sahip olup, cilt tahrişi yapmadığına ve mikropsal atıklar, küf, mantar gibi zararlı biyolojik madde içermediğine dair analiz sonuçları mevcuttur.

blog

Yeni ürünler, indirimler ve kampanyalarımız için bizi takip edin.

iletiŞim

Greeno Kozmetik Dnz. ve Dış Tic. Ltd.

Tel:  +(90-324) 232 25 12

Faks: +(90-324) 232 25 13

Mobil: 

Türkçe&İngilizce

+(90-533) 250 76 54

Arapça, İngilizce

+(90-533) 930 09 95

 

E-posta: info@greeno.com.tr

bottom of page